Sammen for skogen

En samlet skogsektor har sendt brev til en rekke regjeringsmedlemmer med klar beskjed om at nå forventes det mål og tiltak for å utnytte skogen best mulig i klimasammenheng.

Det norske Skogselskap har, sammen med Norges Skogeierforbund, Norskog, Treforedlingsindustriens Bransjeforening, Treindustrien, Norsk Bioenergiforening og Fellesforbundet, sendt brev til statsminister Jens Stoltenberg og sju av hans statsråder for å understreke hvor viktig rolle skogen bør ha i den nye klimameldingen.

I brevet står det at skogsektoren forventer at regjeringens signaler om å legge til rette for økt produksjon, uttak og bruk av trevirke blir fulgt opp gjennom konkrete mål og tiltak i klimameldingen som er varslet i 2012. Forventningene er kommet som en følge av at regjeringen både i St.meld. nr. 39 (2008-2009) Klimautfordringene – landbruket en del av løsningen og i Meld. St. 9 (2011-2012) Landbruks- og matpolitikken synliggjør skogens muligheter i klimasammenheng. Det kom også til uttrykk at mulighetene skal utnyttes.

”Uten en slik konkretisering vil det ikke være mulig å realisere de muligheter som ligger i de norske skogene”, heter det i brevet

{F6AA7E35DF5C}

Fylkesselskapene
Her finner du alle
fylkesskogselskapenes sider
Bli medlem
Du kan enkelt bli medlem av
skogselskapet
Nyhetsbrev
Få siste nytt fra Skogselskapet
Meld deg på
 
Utviklet av 07 Web